שיתוף ב whatsapp

כתוב את הכותרת כאן

השריפה בהרי ירושלים: מספר מוקדים עדיין בוערים – "לא נערכו לחידוש האש"

אחרי יממה וחצי של מאבק בלהבות טרם הושגה שליטה על האש בהרי ירושלים וגורמים בכבאות משמיעים ביקורת על חוסר היערכות לחידוש האש. נציב הכבאות אמר אמש: "זה הישג גדול שבתים בודדים נשרפו"


תיעוד הבוקר משמורת הר טייסים. מנחם פריד רשות הטבע והגנים

כוחות הכיבוי המשיכו הלילה (בין שני לשלישי) להילחם בלהבות בהרי ירושלים במספר מוקדי דליקות שעדיין בוערים. 88 צוותי כיבוי פועלים בשטח. כמעט 20 אלף דונם נשרפו עד כה.

נציב כבאות והצלה, דדי שמחי, אמר הבוקר ל'כאן רשת ב' כי "יש מספר נקודות שעדיין בוערות ברמה נמוכה, אבל אנחנו אחרי לילה עם לחות גבוהה, נערכים להמשיך לטפל בנקודות האלה. הרוחות היום פחות חזקות מבימים האחרונים. המצב מוכל, מקווה שאהיה איש בשורות היום, אבל נמתין עד השעה 12". אמש אמר נציב הכבאות כי "זה הישג גדול שבשריפה בסדר הגודל של אסון הכרמל אין עד כה נפגעים בנפש ורק בתים בודדים נשרפו".

למרות דבריו, תושבי האזור משמיעים ביקורת על חוסר היערכות של מערך הכיבוי לאפשרות לחידושה של האש אתמול. רוב התושבים שפונו הורשו אמש לחזור לבתיהם, מלבד תושבי גבעת יערים, שם טרם הושגה שליטה על האש, ועשרות צוותי כיבוי נמצאים עדיין בשטח יחד עם מטוסי כיבוי שמסייעים להם.

גורם בכבאות אמר הבוקר ל'ווינט', "פשוט לא נערכו לחידוש האש". לדבריו, "אתמול, כשהייתה דעיכה, לא עשו רענון כוחות. אני לא מבין למה חידוש האש הפתיע מישהו למעלה".

אותו גורם הוסיף: "אמנם הורידו את האש, אבל לא חיסלו אותה, לא הביאו עוד כוחות לחסלה. אנחנו הרי מכירים את זה שהרוחות מתגברות בצהריים. למה לא היו מוכנים? לדעתי, כל הפיקוד קרס".

בכבאות הגיבו לטענות ואמרו: "אין בכוונתנו להתייחס לניסיונות חוזרים ונשנים לפגוע בסגל הפיקוד הבכיר בכבאות בהסתמך על גורמים אינטרסנטים אנונימיים תוך התעלמות מכוונת מהמציאות והעובדות בשטח. המפקדים והלוחמים ימשיכו ללחום בנחישות ובמקצועיות עד לכיבוי השריפות".

כתבות קשורות

עוקף שאשא ביטון: החל ממחר ילדי הת"תים יחוסנו בשעת הלימודים
האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דברים במחנה צאנז קלויזענבורג
בצל הנגיף: אלפים רבים השתתפו בהילולת הרה"צ רבי משה אהרן פינטו זצ"ל 
לראשונה בתולדות החסידות: האדמו''ר מגור השיא את נכדתו על אדמת ארה''ב • צפו
הגר"מ מלכא: במקום להתמקד בליברמן ושר הדתות עלינו לראות מה הקב"ה רוצה מאיתנו
שמחת הבר מצוה לנכד הגה"צ אב"ד טאשנאד • גלריה
פרויקטור הקורונה: "אנחנו במלחמה - השבועיים הקרובים הם קריטיים" • צפו
מתחזקת ההערכה בצוות החקירה: השרפה בהרי ירושלים נגרמה מהצתה מכוונת
מתחילת החודש 220 נפטרו לאחר שחלו בקורונה; התפרצות בריכוזים חרדים
תגובת ממשלת בנט לירי הרקטות: הקלות בהכנסת סחורות לרצועת עזה
תמונת הניצחון של מתנגדי נתניהו? אלקין: "עברה עריכה ובימוי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.