שיתוף ב whatsapp

כתוב את הכותרת כאן

רבני ביתר ביקרו במקווה החדש הנבנה ע"י מוסדות ביאלה ב"ב בשכ' התמר ביתר

ביקור רב רושם של רבני העיר שליט"א, התקיים ביום ראשון האחרון באתר הבניה של המקווה הראשון בשכונה המערבית, שכונת התמר בגבעה B2, המוקם לתפארה בבניין האדיר של מרכז מוסדות ביאלה ב"ב ברחוב הרב שך.

זה מכבר פנו רבני העיר הכואבים את עובדת היעדר מקווה טהרה בשכונה החדשה אל עסקני הקהילות באזור, ועוררו על דבר הצורך הדחוף בבניית מקווה בשכונה. משהתקבלה הידיעה על כך שפרנסי קהילת ביאלה ב"ב גמרו אומר להיענות לבקשת הרבנים ונטלו על שכמם את עול הקמת המקווה, הביעו רבני העיר שליט"א את שביעות רצונם,

וכעת הטריחו עצמם מרא דאתרא הגר"י תופיק שליט"א, ראב"ד העיר הגר"צ ברוורמן שליט"א, ראב"ד העיר לקהילות הספרדים הגר"י מועלם שליט"א, חבר הביד"צ ורב דחסידי צאנז הגרא"ש שטיגליץ שליט"א, רב דחסידי ערלוי הגר"י סופר שליט"א, רב דקהילת המתמידים הגרב"מ מינצברג שליט"א, רב דחסידי ויז'ניץ הגר"ש איצקוביץ שליט"א, ורב דחסידי קרלין הגר"י ברנדויין שליט"א לבוא אל המקום, על מנת לעמוד מקרוב על התקדמות הבנייה ולעיין בפרטי התוכניות, וכדי לוודא שהמקווה העתיד להיות מוקם בקרוב, אכן יענה על כל הדרישות ההלכתיות ועל כל צורכי המקום. תשומת לב מיוחדת ניתנה למקווה הכלים שיוקם בסמוך ואשר יעמוד אף הוא לשירות כלל תושבי השכונה.

במהלך הסיור, קבלו הרבנים שליט"א סקירה מקיפה על תכניות הבניה והתרשמו באופן בלתי אמצעי מכלל ההידורים המושקעים בבניית המקווה. רבני העיר הודו מקרב לב לעסקנים על מאמציהם הכבירים עד הנה, אך בד בבד הוסיפו להפציר שימשיכו  לעשות כל אשר לאל ידם על מנת לזרז את תהליכי הבנייה, והביעו את תקוותם כי בקרוב נוכל לחגוג את פתיחת שערי המקווה לרווחת תושבי המקום. "במיוחד בימים אלו של תשובה ורחמים זו זכות גדולה לפעול להרבות טהרה בישראל" אמרו הרבנים.

מעורבותם האישית של כבוד הרבנים שליט"א, נסכה עידוד רב בקרב העסקנים הנמרצים הממשיכים לפעול ביתר שאת למען השלמת בניית מקווה הטהרה בפאר והדר למען טהרתן של ישראל.

י

כתבות קשורות

האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דברים במחנה צאנז קלויזענבורג
בצל הנגיף: אלפים רבים השתתפו בהילולת הרה"צ רבי משה אהרן פינטו זצ"ל 
הגר"מ מלכא: במקום להתמקד בליברמן ושר הדתות עלינו לראות מה הקב"ה רוצה מאיתנו
שמחת הבר מצוה לנכד הגה"צ אב"ד טאשנאד • גלריה
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם רְבִיעִי • כותרות העיתונים – י' באלול ה'תשפ"א
התו הירוק המורחב, התו סגול והנחיות התקהלות נכנסו לתוקף • כל הפרטים
האדמו"ר מגור בביקור אצל האדמו"ר מסאטמאר • גלריה
וִהְיִיתֶם קְדֹשִׁים • כינוס נגד פגעי הטכנולוגיה בחצר הקודש אלכסנדר
מספד מר על הסתלקות הגרא"ד אויערבאך זצ"ל בביהמ"ד חסד לאברהם קאליסק בטבריה
תיעוד: בן האדמו"ר מגור מזמין את האדמו"ר מצאנז קלויזענבורג לשמחת נישואי בתו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.