שיתוף ב whatsapp

כתוב את הכותרת כאן

תמונת מצב לשריפה: 25,000 דונם נשרפו; 500 גיחות של מטוסי כיבוי

כמאה וחמישה צוותים של באות והצלה פועלים כעת בשטח, לצד 2 מטוסי כיבוי של כב"ה המשתתפים בתקיפת מוקדי האש כדי לייצר קווי הגנה סביב היישובים • תיאור מהשטח: "הריאה הירוקה של מחוז ירושלים הולכת ומשחירה תחת הלהבות"

בוידאו: שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, המתייחס למראות הקשים וההשלכות של נזקי השריפה ועל הדרכים למנוע את השריפה הבאה

תמונת מצב עדכנית של השריפה הגדולה בהרי ירושלים: כמאה וחמישה צוותים של באות והצלה פועלים כעת בשטח. כשלצידם שכם לשכם גם אנשי רשות הטבע והגנים, קק"ל, פיקוד העורף וחיל האויר. בנוסף, 2 מטוסי כיבוי של כב"ה משתתפים בתקיפת מוקדי האש כדי לייצר קווי הגנה סביב היישובים.

כבאים נחים בצד הכביש ותיעוד מתוך מטוס הכיבוי: צפו בשריפה הגדולה

אש ותמרות עשן: תיעוד השריפה הגדולה מהמסוק המשטרתי • צפו

בדוברות כבאות והצלה מעדכנים כי מתחילת המערכה ביצעו מטוסי הכיבוי למעלה מ500 גיחות מבצעיות להגנה ובלימת חזית האש. עד כה עלו באש כ 25,000 דונם. 1000 דונם יותר מאשר בשריפה באסון הכרמל.

מאות מפקדים ולוחמים פרוסים בשטח ופועלים ללא לאות לכיבוי מוקדי אש בגזרות השונות בדגש על גבעת יערים, נחל כיסלון והר איתן שם מתפתחת אש משמעותית.

טפסר ניסים טויטו, מפקד מחוז ירושלים: "אני שב עכשיו מסיור תצפית מעל לאיזורי הלחימה באש. המראות קשים. ראיתי איך הריאה הירוקה של מחוז ירושלים הולכת ומשחירה תחת הלהבות. לא צריך להיות בוטניקאי גדול כדי להבין שתידרשנה עשרות שנים על מנת לשקם את אשר אבד".

"השטח הגדול שנשרף בהרי ירושלים גורם גם לזיהום אוויר כבד בישובי הסביבה וגם לנזק אקולוגי לטווח ארוך. הרי ירושלים מאופיינים ביער אורנים טבעי. עוצמת האש הגיעה לצמרות ושרפה את העצים לכל אורכם. לכן כאמור שיקום והתאוששות משריפה כזאת תיקח שנים רבות ותשאיר האזור שרוף לזמן רב".

ברשות הטבע והגנים מעדכנים כי עד כה נשרפו לפי הערכות כ-6,000 דונם משטחי שמורות הטבע הר טייסים והמסרק והגן הלאומי הרי יהודה. שטחים ערכיים מבחינה אקולוגיים המהווים בתי גידול ומרחב מחיה למאות מיני שונים של בעלי חיים וצמחים.

כתבות קשורות

עוקף שאשא ביטון: החל ממחר ילדי הת"תים יחוסנו בשעת הלימודים
האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דברים במחנה צאנז קלויזענבורג
בצל הנגיף: אלפים רבים השתתפו בהילולת הרה"צ רבי משה אהרן פינטו זצ"ל 
לראשונה בתולדות החסידות: האדמו''ר מגור השיא את נכדתו על אדמת ארה''ב • צפו
הגר"מ מלכא: במקום להתמקד בליברמן ושר הדתות עלינו לראות מה הקב"ה רוצה מאיתנו
שמחת הבר מצוה לנכד הגה"צ אב"ד טאשנאד • גלריה
פרויקטור הקורונה: "אנחנו במלחמה - השבועיים הקרובים הם קריטיים" • צפו
מתחזקת ההערכה בצוות החקירה: השרפה בהרי ירושלים נגרמה מהצתה מכוונת
מתחילת החודש 220 נפטרו לאחר שחלו בקורונה; התפרצות בריכוזים חרדים
תגובת ממשלת בנט לירי הרקטות: הקלות בהכנסת סחורות לרצועת עזה
תמונת הניצחון של מתנגדי נתניהו? אלקין: "עברה עריכה ובימוי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *