שיתוף ב whatsapp

כתוב את הכותרת כאן

שערורייה: השופט אישר לשחרר למעצר בית את אחד ממבצעי הלינץ' הקשה בעכו

שופט בימ"ש המחוזי חיפה אישר לשחרר את אחד ממבצעי הלינץ' במור ג'אנאשווילי למעצר בית באיזוק אלקטרוני. מור מחה על ההחלטה "דם יהודי הפקר". עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "שחרורו מהווה פגיעה"

שופט בית המשפט המחוזי חיפה ניצן סילמן הורה על שחררו למעצר בית באיזוק אלקטרוני את אדהם בשיר, אחד ממבצעי הלינץ' הקשה במור ג'אנאשווילי בעיר עכו במהלך מבצע שומר החומות. בין היתר טען השופט כי המחבל לא היה במגע עם מור ישירות, אלא 'רק' יידה אבנים על רכבו.

בשיר הואשם במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה והשתתפות בהתפרעות, אולם השופט ציין כי לא פגע פיזית בפצוע, אלא רק "נושא יידוי האבן וניפוץ החלון". לטענת השופט בשיר לא היה במגע כלל עם הקורבן, אלא 'רק' יידה אבן לחלק האחורי של הרכב והשתמש במקל כנגד החלון האחורי של הרכב. טענה זו עומדת בניגוד להחלטת בית המשפט העליון כי כאשר מדובר בלינץ' ע"י המון זועם אין לדקדק בחלקו של כל משתתף בלינץ'.

מור ג'אנאשווילי פצוע הלינץ' כאב את ההחלטה "אני כל כך כואב ומזועזע מההחלטה שהתקבלה לשחרר למעצר בית את אחד הנאשמים מבין שני הנאשמים העיקריים שמתנהל נגדם ההליך. לא פחות כואב לי שאני מגיע בקביעות לבית המשפט כי אני רוצה להאמין שיעשה הצדק ואני מתבדה שאין צדק, שאני מנסה לדבר בבית המשפט ואין לי את הזכות לדבר ולהישמע, מי אני עוד קורבן שכמעט שילם בדמו על אדמת המדינה, עוד יהודי", מסר.

מור הוסיף כי להרגשתו המסר שיוצא מבית המשפט הוא "שדם יהודי הוא הפקר, משתלם לפגוע ולרצוח יהודים על רקע גזעני ואידיאולוגי. המשטרה לא מצליחה לאתר את רוב המחבלים ואם מאתרים אותם מתייחסים אליהם בכפפות של משי ולא כמו שצריך להתייחס למחבלים. מישהו צריך להתעורר כאן ועכשיו, המסר שיוצא מכאן מדאיג ומזעזע.אני דורש מהפרקליטות ובית המשפט למצות עם המחבלים את מלוא חומרת הדין ושהנאשם יהיה מאחורי סורג ובריח עד תום הליכים", קרא מור.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו תקף את החלטת השופט "המחבל היה פעיל בלינץ' המוני כנגד יהודי שהיה כפסע מהמוות ונותר עם נכות קשה, וכל זה ממניע לאומני. די והותר בכך כדי להבין את מסוכנתו ואת הצורך הדחוף להותירו מאחור סורג ובריח למשך שנים רבות. שחרורו מהווה פגיעה בביטחון אזרחי ישראל ומסר מרוכך כלפי הטרור ופעיליו אשר פעלו בניסיונות רצח המוני של יהודים. אנו מצפים שהפרקליטות תערער לבית המשפט העליון על החלטת השחרור של בית המשפט המחוזי".

כתבות קשורות

עוקף שאשא ביטון: החל ממחר ילדי הת"תים יחוסנו בשעת הלימודים
פרויקטור הקורונה: "אנחנו במלחמה - השבועיים הקרובים הם קריטיים" • צפו
מתחזקת ההערכה בצוות החקירה: השרפה בהרי ירושלים נגרמה מהצתה מכוונת
מתחילת החודש 220 נפטרו לאחר שחלו בקורונה; התפרצות בריכוזים חרדים
תגובת ממשלת בנט לירי הרקטות: הקלות בהכנסת סחורות לרצועת עזה
תמונת הניצחון של מתנגדי נתניהו? אלקין: "עברה עריכה ובימוי"
היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב מודה: ציוד צבאי רב נפל לידי כוחות הטליבאן
התו הירוק המורחב, התו סגול והנחיות התקהלות נכנסו לתוקף • כל הפרטים
"שפל חמור": השר לשעבר חשף; זו הסיבה שישראל לא הגיבה לירי הרקטה מעזה
שערורייה: השופט אישר לשחרר למעצר בית את אחד ממבצעי הלינץ' הקשה בעכו
דיווח בתקשורת הסורית: צה"ל תקף מוצב צבאי באזור קוניטרה • צפו בתיעוד
בתום 52 שעות: נציב הכבאות הכריז כי הושגה שליטה מלאה על האש

תגובה אחת

  1. מה זאת אומרת "שערוריה" התופעה הזאת חוזרת על עצמה בזה אחר זה, הם שופטים שמאלנים שהם תמיד לטובת ערבים ותמיד נגד ימין וחרדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.