שיתוף ב whatsapp

כתוב את הכותרת כאן

הגר"מ מלכא: במקום להתמקד בליברמן ושר הדתות עלינו לראות מה הקב"ה רוצה מאיתנו

במהלך שיעורו הקבוע של הגר"מ מלכא רבה של העיר אלעד בבית כנסת שבביתו, עורר הגר"מ על המצב בארה"ק, והתייחס לביקורת על הממשלה החדשה כשהוא מציין שעלינו להתעורר במקום לתקוף את הממשלה.

"אנחנו נמצאים בחודש אלול, חודש הרחמים, זהו זמן של חשבון נפש, אחד הנקודות שחשבתי לעורר מתוך האווירה שקיימת בכלל הציבור והתקשורת, שבעצם יש לנו ממשלה אולי לא קלה, שפוגעת אולי בכל ערכי היהדות והדברים כואבים לכולם, או נושא התקציבים, והדברים האלה מסיחים דעת מהעיקר, כך שכולם עסוקים יותר על פלוני ועל אלמוני, איך הוא מתנהג, איך הוא מנהיג, וכל העם סובל. זה כשלעצמו אולי נכון", אמר הגר"מ אך עורר.

"אבל עלינו לדעת מה שהגמרא בסוטה אומרת, בעקבתא דמשיחא, פני הדור כפני הכלב, מה הפשט פני הדור פני הכלב, אז אומרים בשם רבי חיים מוולאזין, שבעצם אם ניקח את הכלב, כאשר זורקים עליו את האבן, אז הוא רץ אל האבן, הוא מסתכל על האבן כמי שמכה אותו, חושב שהוא המכה, הוא לא רץ אחרי האדם שזרק את האבן, אז פני הדור בעקבתא דמשיחא כפני הכלב, שמתמקד סביב האבן ולא במי שעושה זאת. עלינו לדעת ולחשוב ולהתבונן,  כל תפקיד הכל זה מאת ה', אין מושג שאדם עולה לגדולה זה בכוחות עצמו. הכל מאת ה'.  הכל גזירתו יתברך". אמר הגר"מ והוסיף

"אם נתבונן בממשלה הזאת, אז דווקא הממשלה הזאת בצורה הכי ברורה רואים שזה שמימי. הייתכן שהולכים לחבר את ימין עם השמאל, כל קצוות האוכלסייה הפוליטית, לקחת את בנט, לפיד, גנץ, סער, ראם, הדברים מוזרים איך אפשר לחבר בכל הקצוות האלה, זאת אומרת שהחיבור הזה הוא חיבור מוזר, זה אומר דרשני, זה צועק שזה מאת ה' יתברך, זה לא מבני אדם. זה דורש מאיתנו לעשות חשבון נפש. במקום להתמקד באישים, זה פועל כך, וזה כך, עלינו להתבונן מדוע הקב"ה המליך את האישים הללו, שיכו בנו, שיפגעו בנו. זה החשבון הנפש, ושם אדם צריך לתת את הדעת.

הקב"ה מראה לנו בצורה גלויה, לחבר בין דברים שאין כל קשר. הקב"ה תובע אותנו, ציבור שומרי התורה, אנא תתחברו, תראו איך אני מחבר קצוות מוזרות לגמרי, במקום להתמקד בגזירות סביב ליברמן, סביב שר הדתות, זה לא החשבון שלנו. החשבון שלנו זה לראות מה הקב"ה תובע מאיתנו. אני חושב שמכל מה שמתחולל מכל המגיפה, הקב"ה דורש מאיתנו איש את רעהו יעזור, חיבור, כאיש אחד בלב אחד לעשות רצון השם יתברך".  סיים הגר"מ מלכא.

כתבות קשורות

עוקף שאשא ביטון: החל ממחר ילדי הת"תים יחוסנו בשעת הלימודים
האדמו"ר מצאנז זוועהיל נשא דברים במחנה צאנז קלויזענבורג
בצל הנגיף: אלפים רבים השתתפו בהילולת הרה"צ רבי משה אהרן פינטו זצ"ל 
לראשונה בתולדות החסידות: האדמו''ר מגור השיא את נכדתו על אדמת ארה''ב • צפו
הגר"מ מלכא: במקום להתמקד בליברמן ושר הדתות עלינו לראות מה הקב"ה רוצה מאיתנו
שמחת הבר מצוה לנכד הגה"צ אב"ד טאשנאד • גלריה
פרויקטור הקורונה: "אנחנו במלחמה - השבועיים הקרובים הם קריטיים" • צפו
מתחזקת ההערכה בצוות החקירה: השרפה בהרי ירושלים נגרמה מהצתה מכוונת
גזירה ההיסטורית וחסרת תקדים: כך תזכו גם אתם לשנה טובה ומתוקה
מתחילת החודש 220 נפטרו לאחר שחלו בקורונה; התפרצות בריכוזים חרדים
תגובת ממשלת בנט לירי הרקטות: הקלות בהכנסת סחורות לרצועת עזה
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.